ویزای الکترونیکی ایران

تجربه ای بهتر با ویزای الکترونیکی ایران
توضیحات کامل ویزای الکترونیکی ایران و معرفی سیستم ای ویزای ایران

ویزای الکترونیکی ایران و سیستم ای ویزای ایران

ویزای الکترونیکی ایران و سیستم ای ویزای ایران به اشتباه بجای هم به کار میروند و باعث سردرگم شدن درخواست کننده میشه، سیستم ای ویزای ایران یک پرتاله ارائه شده از طرف وزارت امور خارجه ایران هست که در سال 96 ارائه شد تا متقاضیان ویزا بتوانند به صورت آنلاین درخواست ویزای ایران خود را ثبت کنند. اما ویزای الکترونیکی ایران که در سال 97 معرفی شد، یک ویزای به اصطلاح بدون برگه است که به صورت الکترونیکی صادر میشه و درخواست کننده میتونه بدون چسباندن لیبل و یا مهر ویزای ایران در پاسپورتش وارد ایران بشه.

ویزای الکترونیکی ایران

ویزای الکترونیکی ایران که در سال 97 ارائه شد تا بدون استفاده از کاغذ، ویزا به میهمانان ورودی ارائه شود و در پاسپورت میهمان هیچ استیکر ویزا یا مهری قرار نگیرد

سیستم ای ویزای ایران

سیستم جدید ارائه شده توسط وزارت امور خارجه برای ثبت آنلاین درخواست کد تایید ویزای ایران که در سال 96 ارائه شد و در چهار بخش درخواست ویزای شخصی، درخواست از طریق شرکتها، درخواست از طریق آژانسها، درخواست از طریق سازمان ها دولتی ارائه خدمات میکند
در حال حاضر بخش روادید فرودگاه های بین المللی فقط ویزای الکترونیکی ارائه میدهند.
از سال 97 وزارت امور خارجه برای از بین بردن محدودیتهایی که کشور آمریکا برای بازدید کنندگان از ایران قرار داده بود دیگر استیکر و یا مهر به پاسپورت میهمانان ایران نمیزند و ویزای الکترونیکی به آنها ارائه میشود که باید آن را در برگه A4 پرینت کرده و در تمام طول سفر همراه خود داشته باشند.
A . ویزای الکترونیکی ایران
B . شماره ویزای صادر شده
C . کد تایید ویزای ایران
D . نوع ویزای صادر شده
E . مدت اقامت ارائه شده
F . تاریخ اعتبار ویزا که معمولا سه ماه است
G . تعداد ورود که یکبار، دوبار یا مولتی می باشد
H . محل تکمیل مدارک و دریافت ویزای ایران
I . کد تایید ویزای صادر شده

سیستم ای ویزای ایران

سیستم ای ویزای ایران یک سیستم تازه ارائه شده توسط وزارت امورخارجه است که این پرتال به سازمانها و اشخاص مختلف این امکان را میدهد که بتوانند درخواست ارسال کنند، درخواست خود را پیگیری کنند و در نهایت نتیجه درخواست خود را دریافت کنند.

با این پرتال جدید درخواست کننده میتواند مدارک خود را به صورت آنلاین از هر کجای دنیا برای بررسی درخواست ویزا ارسال کند. به صورت کلی این روش از روشهای قبلی اخذ ویزای ایران بهینه تر است و مشکلات بسیاری که قبلا در اخذ ویزای ایران بود تا حد زیاد مرتفع شده است اما باز هم باگ ها و مشکلاتی وجود دارد. در نهایت این سیستم به وزارت امور خارجه اجازه میدهد سریعتر درخواست ها را بررسی کرده و نتیجه را اعلام کند، البته این سریعتر بودن ممکن است باز هم بیشتر از یکماه زمانبری داشته باشد.

در برخی موارد وزارت امور خارجه ممکنه است از درخواست کننده بخواهد که برای تکمیل مراحل ویزای خود به کنسولگری ایران برای انجام مصاحبه یا ارائه مدارک بیشتر مراجعه کند. وزارت امور خارجه نتیجه درخواست را توسط ایمیل به درخواست کننده ارسال میکند، ولی درخواست کننده میتواند توسط کد پیگیری از طریق پرتال هم نتیجه درخواست خود را بررسی کند.

درخواستهای آنلاین از طریق سیستم ای ویزای ایران طبق چیزی که وزارت در ایمیل در زمان ثبت درخواست توسط درخواست کنندگاه عادی برای آنها ارسال میکند زمانبری بررسی مدارک را حداقل 10 روز کاری اعلام میکند اما ممکن است تا 2 ماه نیز پاسخگویی به درخواست زمانبری داشته باشد.متاسفانه ارتباط با وزارت امور خارجه به صورت تلفنی راحت نیست و شما باید تا اعلام نتیجه درخواستتان صبر کنید و منتظر دریافت ایمیل وزارت باشید و کار دیگری نمیتوان انجام داد و از جای دیگر هم نمیتوانید درخواست جدید بفرستید که زودتر نتیجه را دریافت کنید. در نتیجه اگر از سیستم ای ویزای ایران برای درخواست ویزا اقدام میکنید مطمعن شوید که حداقل یکماه کاری فرصت برای دریافت نتیجه ویزایتان دارید.

پس از تایید درخواست شما توسط وزارت امور خارجه، برای شما ایمیلی حاوی یک فایل پی دی اف ارسال میشود که آن کد تایید ویزای شما می باشد و باید به همراه آن فایل به کنسولگری یا سفارت یا فرودگاه های بین المللی ایران برای تکمیل مدارک و دریافت ویزای ایران مراجعه کنید. بعضی از نمایندگی های ایران هنوز استیکر ویزا در پاسپورت میزنند درحالی که بعضی از نمایندگی ها فقط ویزای الکترونیکی ارائه میدهند.

در برخی موارد ویزای شما رد میشود که میتوانید بعد از یک روز کاری درخواست آنلاین ویزای جدیدی را از طریق سیستم ما که احتمال اخذ بالاتری دارد بفرستید.

ویزای الکترونیکی ایران

ویزای الکترونیکی ایران که در سال 97 ارائه شد و به ویزای بدون کاغذ معروف است برای گردشگران خارجی ارائه شده است تا لازم نباشد در پاسپورت آنها استیکر و یا مهری برای ورود به ایران قرار گیرد. این سیستم برای مقابله با سیاست های ناعادلانه و خصمانه آمریکا نسبت به ایران گردان خارجی ارائه شده است.

کشور آمریکا در سال 97 قوانین جدیدی را برای اتباع خارجی قرار داد که هر کسی که میخواهد به آمریکا سفر کند، حتی اگر دارای پاسپورتی است که نیاز به دریافت ویزای آمریکا نیست، در صورتی که به ایران سفر کرده باشد باید برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کند و در ضمن احتمال تایید ویزایش خیلی پایین خواهد بود، در این میان کشور عربستان سعودی نیز برای ارائه ویزا به افرادی که قبلا به ایران آمده اند سختگیری های بیشتری را قرار داده است.

با ویزای الکترونیکی ایران هر فردی میتواند بدون توجه به عواقبی که دارد به راحتی به ایران سفر کند، لطفا توجه کنید تمام پروسه اخذ ویزای الکترونیکی ایران هنوز به صورت کامل آنلاین نشده است و درخواست کننده باید بعد از دریافت کد تایید ویزا به کنسولگری یا سفارت یا فرودگاه های ایران برای تکمیل مدارک، پرداخت هزینه ویزای ایران و دریافت ویزای الکترونیکی مراجعه کند. دلیل این امر این است که تحریم های آمریکا اجازه نمیدهد که وزارت امور خارجه بتواند از سیستم مالی بین المللی برخوردار باشد و درخواست کنند نمیتواند به صورت آنلاین هزینه ویزای خود را بپردازد.

بعد از اینکه توسط ایمیل ویزای الکترونیکی ایران برای شما ارسال شد، باید آن را چاپ کرده و در تمام طول سفر همراه خود داشته باشید. در ضمن مهر ورود میهمان نیز در همین فایل چاپ شده خواهد خورد که نشان میدهد میهمان به کشور ورود کرده است و در زمان خروج نیز باید این فایل را ارائه دهد تا مهر خروج از کشور نیز برای ایشان زده شود تا اجازه خروج را دریافت کنند.

چطور ویزای الکترونیکی ایران بگیریم؟

شما به راحتی میتوانید برای دریافت ویزای الکترونیکی ایران به صورت آنلاین اقدام کنید و قبل ورود به ایران و یا در فرودگاه های بین المللی ایران ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنید.

1. برای دریافت کد تایید ویزای ایران میتوانید مستقیم از طریق سایت وزارت امور خارجه درخواست ارسال کنید یا برای سریعتر دریافت کردن آن از طریق درخواست آنلاین ما اقدام کنید
2 . به کنسولگری، سفارت یا فرودگاه های ایران مراجعه کرده و با ارائه کد تایید ویزا و تکمیل مدارک سپس پرداخت هزینه ویزا، ویزای خود را دریافت کنید.

در زمان درخواست کد تایید باید محل دریافت ویزا را مشخص کنید و برای پرداخت هزینه ویزا باید به این محل مراجعه کنید.

اعتبار ویزای الکترونیکی ایران

بیشتر ویزاهای توریستی ایران پس از دریافت به مدت 90 روز اعتبار دارند و مدت اقامت آنها 30 رو می باشد.به این معنی که درخواست کننده در این مدت سه ماهه فرصت دارد تا به کشور ایران بیاید و از زمانی که به کشور ورود کرد میتواندتا 30 روز در کشور حضور داشته باشد.

نکات سیستم ای ویزای ایران

این سیستم جدید است و باگ های دارد که در حال برطرف کردن می باشد، در اصل این سیستم برای سریعتر کردن روند دریافت کد تایید ویزا و ویزای الکترونیکی ایجاد شده است اما در برخی موارد درخواست کننده ها به راحتی نتایج خود را دریافت نمیکنند.

تقریبا غیر ممکنه که شما بتوانید از طریق تلفن و یا ایمیل وضعیت درخواست خودتون رو پیگیری کنید.

شما نمیتوانید از جای دیگری اقدام کنید تا زمانی که وزارت امور خارجه در حال بررسی مدارک شما است و هنوز نتیجه اعلام نکرده است. پس شما نمیتوانید از طریق ما یا هر مجموعه دیگری برای سریعتر دریافت کردن نتیجه اقدام کنید در حالی که خودتان از طریق سایت وزارت درخواست فرستاده باشید و هنوز جوابی دریافت نکرده باشید و این تا زمانی ادامه دارد که وزارت جواب ویزای شما را ارسال کند که اگر درخواست رد شده باشد شما میتوانید از طریق ما درخواست جدیدی ارسال کنید. به همین دلیل به شدت پیشنهاد میکنیم از همان ابتدا درخواستتان را از طریق ما ارسال کنید تا سریعا نتیجه درخواستتان به شما ارائه شود.

خیلی مهمه که شما در ابتدا به درستی محل دریافت ویزایتان را اعلام کنید، زیرا بعد از ارسال درخواستتان توسط سایت وزارت دیگر امکان تغییر محل دریاف ویزا را ندارید، برای جلوگیری از چنین مشکلاتی در حالتی که نمیدانید ممکن است زمان تایید ویزا در کجا و کدام کشور باشید بهتر است از طریق ما درخواستتان را بفرستید که در صورت نیاز به تغییر محل دریافت ویزا ما این کار را به راحتی تنها در چند ساعت برای شما انجام دهیم.

بیشترین دلیل ها برای رد درخواست ویزای توریستی ایران توسط وزارت امور خارجه:
- شما باید از طریق آژانس هواپیمای درخواست ارسال کنید.
- شما باید از طریق میزبان در ایران اقدام کنید.
- مخالفت میشود

این موارد بیشترین دلایل رد درخواست در زمانی است که مستقیم شخصی به عنوان جهانگرد درخواست ویزای توریستی انفرادی در سایت وزارت ارسال میکند، به شما پیشنهاد میکنیم بجای اینکه در ابتدا درخواست مستقیم از طریق سایت وزارت ارسال کنید و با چنین دلایل ردی مواجه شوید، از همین ابتدا به راحتی درخواست آنلاین ما را پر کنید و ویزایتان را دریافت کنید.

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران سامانه ای برای اخذ راحت و سریع ویزای ایران می باشد که کاربران میتوانند در آن عضو شده و تمام مراحل ویزای خود را آنلاین بررسی کنند، در این بین هزینه پایین خدمات، کیفیت و سرعت بالای ارائه ویزا ما را مورد اعتماد عزیزان زیادی قرار داده است

درخواست ویزای ایران