تمدید ویزای ایران

چه اتباعی امکان تمدید ویزای ایران دارند و چه سازمانی مسئول تمدید ویزای ایران است

تمدید ویزای ایران

در برخی موارد نیاز است میهمان بیشتر از زمان مقرر شده در ویزای ایشان در ایران حضور داشته باشد، در این شرایط باید به چند نکته توجه کرد:

میهمان تبعه کدام کشور است؟

برخی اتباع دنیا امکان تمدید ویزای ایران خود را ندارند و باید در زمان اخذ ویزا و برنامه ریزی برای سفر به این مورد توجه کنند که در ایران نمیتوانند ویزای خود را تمدید کنند و در زمان دریافت ویزا یا مصاحبه در سفارت، کنسولگری حتما به تعداد روزی که برنامه سفر دارند ویزا دریافت کنند، از جمله این کشورها، انگلستان، کانادا، آمریکا و کشورهایی که اتباع آنها میتوانند بدون ویزا به ایران سفر کنند می باشند.

نوع ویزای میهمان چیست؟

دومین نکته در موضوع تمدید ویزا نوع ویزای ایران دریافتی می باشد، ویزای مولتی ایران امکان تمدید شدن ندارد و یا ویزای توریستی ایران که در فرودگاه گرفته شود امکان تمدید شدن ندارد.

موضوع تمدید چیست؟

موضوع تمدید مهمترین علت برای امکان تمدید شدن ویزا می باشد که سرهنگ مسئول موضوع شما را بررسی کرده و دستور تمدید شدن را خواهد داد، ضمنا تعداد روز تمدید ویزا نیز به صلاح دید سرهنگ مسئول خواهد بود

در قدم اول باید بدانید که برای تمدید ویزای ایران به کجا مراجعه کنید، مسئول تمدید ویزا اداره پلیس اتباع خارجی می باشد که در اکثر شهرهای بزرگ ایران این اداره فعال است.

در قدم دوم برای مراجعه و تمدید ویزا باید میهمان به همراه پاسپورتش به اداره مراجعه کند، اگر میهمان نمیتواند فارسی صبحت کند باید یک همراه ایرانی داشته باشد و اگر ویزای ایشان تجاری است باید یک نامه از میزبان تجاری خود همراه داشته باشد که اعلام کند به چه جهت نیاز است که میهمان در ایران بیشتر بماند.

در ابتدا پرونده ای برای شما تشکیل میشود و بعد از تشکیل پرونده برای مصاحبه به سرهنگ مربوطه ارجا میشود، پس از مصاحبه و در صورت امکان تمدید ویزا، پاسپورت میهمان در اداره پلیس اتباع خارجی می ماند تا مهر های لازم زده شود و پس از دو الی سه روز کاری برای دریافت پاسپورت باید مراجعه کنید.

در صورتی که تمدید ویزای تجاری قرار باشد انجام بگیرد، سرهنگی در ابتدا نامه را بررسی کرده و اطلاعات شرکت را استعلام خواهد کرد تا از صحت شرکت مطلع گردند و بعد باقی کارها انجام خواهد گرفت

چه زمانی برای تمدید اقدام کنیم؟

در صورتی که بدون تمدید ویزا بیشتر از زمان اقامت ارائه شده در ایران بمانید باید قبل از خروج به اداره پلیس اتباع خارجی مراجعه کنید و جریمه های خود را بپردازید تا به شما زمان دهند که بتوانید در این زمان ارائه شده که بین یک الی سه روز می باشد از کشور خارج شوید.

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران سامانه ای برای اخذ راحت و سریع ویزای ایران می باشد که کاربران میتوانند در آن عضو شده و تمام مراحل ویزای خود را آنلاین بررسی کنند، در این بین هزینه پایین خدمات، کیفیت و سرعت بالای ارائه ویزا ما را مورد اعتماد عزیزان زیادی قرار داده است

درخواست ویزای ایران