انواع ویزای ایران

اولین قدم قبل از ورود به ایران انتخاب درست نوع ویزایی است که میخواهید آن را دریافت کنید، در تمام مدتی که در این موضوع فعالیت داشتیم با افراد زیادی برخورد کردیم که در انتخاب نوع ویزایشان اشتباه کرده بودند و این تنها بخاطر نداشتن اطلاعات کافی برای انتخاب ویزایشان بود، به طور مثال ویزای مولتی اقدام کرده بودند درحالی که اصلا نمیدانستند اعتبار ویزا فقط سه ماه است اما مدت اقامت تنها 7 روز بود که باید هر 7 روز یکبار از کشور خروج میکردن و حتی امکان تمدید هم نداشتن در حالی که برای سه ماه ماندن در ایران برنامه ریزی کرده بودند، یا مثلا ویزای توریستی گرفته بودند و قصد سفرشان هم گردش بود اما بخاطر شغلشان که خبرنگار بودن باید ویزای مطبوعاتی میگرفتند حتی اگر برای گردش به ایران آمده بودند و دچار مشکلاتی شدند، یا چون دوستشان شرکت داشت و راحتتر بود ویزای تجاری برایشان گرفته بود که در سفر بعدی به آنها ویزای توریستی ندادند به علت اینکه قبلا ویزای تجاری گرفته بودند و مجبور بودن دوباره ویزای تجاری اقدام کنند در حالی که دیگر میزبان تجاری نداشتند. تمام این مثالها را برای شما زدیم تا اهمیت انتخاب درست نوع ویزایتان را برایتان شفاف کنیم، در این صفحه ما فقط انواع ویزای ایران را نام نمیبریم، بلکه نکات مهمی را به شما خواهیم گفت که بر اساس آنها بتوانید انتخاب درستی انجام دهید تا در همان سفر یا سفرهای بعدیتان دچار مشکل نشوید. هدف ما از ارائه این صفحه راحتتر کردن مسیر درست اخذ ویزای ایران است، هرچه میهمانان خارجی راحتتر ویزای ایران را دریافت کنند بیشتر به ایران سفر خواهند کرد و لذت بیشتری خواهند برد، این وظیفه ماست که درست راهنماییشان کنیم و امیدواریم شما هم اگر کسی را میشناسید که قصد سفر به ایران دارد با ارسال اطلاعات این صفحه برای ایشان از انتخاب نادرست نوع ویزایشان جلوگیری کنید.

B روادید نوع توریستی

چه کسانی این روادید را دریافت کنند؟

ویزای توریستی ایران که با تایپ B شناخته میشود بهتر است برای کسانی دریافت شود که قصد آنها گردش و بازدید از اماکن مذهبی، تاریخی و توریستی ایران است، اما نکاتی هم هست که باید رعایت شود، قبل از اقدام به ویزای توریستی ایران باید به شغل میهمان توجه شود، برخی افراد که دارای شغل سیاسی هستن، یا در سازمانهای خاصی کار میکنند یا جزو اصحاب رسانه هستند باید امکان دریافت ویزای توریستی برایشان بررسی شود ، مورد تاثیر گذار بعدی ویزاهای قبلی آنها از سفر به ایران است، در صورتی که قبلا به ایران آمده اند و نوع دیگری از ویزا را دریافت کرده اند ممکن است دیگر امکان دریافت ویزای توریستی ایران را نداشته باشند، یا اگر در مدت گذشته چندین بار به ایران سفر کرده باشند ممکن است دیگر امکان دریافت ویزای توریستی را به دلیل برخی شرایط نداشته باشند. مورد تاثیر گذار بعدی شخصی است که میزبانی را انجام میدهد، شرایط میزبان میتواند باعث رد شدن درخواست ویزا گردد، و حتی اگر در درخواست بعدی میزبان را تغییر دهید بازهم درخواست رد خواهد شد، برای بررسی تمامی این موارد میتوانید از مشاوره آنلاین ما استفاده کنید تا ما برای شما بررسی کنیم که آیا میهمانتان میتواند ویزای توریستی دریافت کند یا خیر و اصلا چه نوع ویزایی برای آنها مناسبتر است.

نکات مهم ویزای توریستی ایران

- برای این ویزا بهتر است از طریق ما اقدام کنید، ما قبل از اقدام برای ویزای توریستی شرایط میهمان و میزبان را جهت دریافت این نوع ویزا بررسی خواهیم کرد، ضمنا زمان و هزینه اخذ ویزای توریستی از طریق ما کمتر خواهد بود.
- احتمال تایید ویزای توریستی که از طریق ما اقدام میکنید به دلیل تجربه و اطلاعات کافی ما از شرایط دریافت این ویزا به مراتب بالاتر از اقدام از طریق دیگران خواهد بود.
- فعالان حوزه رسانه بهتر است حتی برای سفر توریستی به ایران از ویزای توریستی استفاده نکنند و برای ویزای مطبوعاتی ایران اقدام کنند.
- در صورتی که هدف سفر شما کاری است بهتر است ویزای توریستی اقدام نکنید، ویزای توریستی برای شما محدودیتهایی ایجاد خواهد کرد.
- ویزای توریستی با تکرار نمیتواند به ویزای مولتی تبدیل شود.
- ویزای توریستی میتواند به صورت دوبار ورود یا مدت اقامت تا 120 روز صادر گردد که برای گرفتن این نوع ویزا دلایل خاصی نیاز است
- تمدید ویزای توریستی ایران به علت شما برای حضور بیشتر وابسته است و در صورتی که دلایل برای تمدید کافی باشد تمدید صورت خواهد گرفت.
- هزینه ویزای توریستی نسبت به هزینه ویزای زیارتی گرانتر است.

A روادید نوع ورود

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

روادید ورود ایران که با تایپ Aشناخته میشود بهتر است برای کسانی اقدام شود که قصد سفر آنها کاری است، یعنی برای انجام قرارداد، مذاکره تجاری، خرید جنس یا خدمات، بازدید از اماکن دولتی یا محصولات، راه اندازی دستگاه های خریداری شده، رسیدگی به نمایندگی های ایرانشان به ایران سفر میکنند، در ضمن هیئت های تجاری، فرهنگی، تیم های ورزشی، هنری، اقتصادی و افرادی از سازمانهای بین المللی به ایران می آیند باید برای این نوع ویزا اقدام کنند. این افراد باید بسته به نوع کاری که برای آن به ایران می آیند از طرف میزبان ایرانیشان حتما دعوتنامه داشته باشند، و دلیل واقعی هدف سفرشان به ایران نیز در دعوتنامه ذکر شده باشد.

نکات مهم ویزای تجاری ایران

- در این روادید یک شخصیت حقوقی میزبان خواهد بود
- این روادید با تکرار در دریافت میتواند به روادید کثیرالمسافره یا همان ویزای مولتی ایران تبدیل شود
- افرادی که برای ورود به ایران از ویزای ورود یا همان ویزای تجاری استفاده میکنند اگر در توضیحات هدف ورودشان اطلاعات واقعی اعلام نکرده باشند در دریافت انواع ویزاها دیگر ایران دچار مشکل شده و نمیتوانند انواع دیگر را دریافت کنند.
- این نوع ویزا برای تمدید نیاز به نامه ای از طرف میزبان دعوت کننده دارد که بدون آن امکان تمدید ویزای تجاری نخواهد بود.
- قبل از شروع درخواست ویزای تجاری برای میهمان، ابتدا میزبان حقوقی باید تایید صلاحیت شود به جهت امکان دعوت از میهمانان خارجی، و این تایید صلاحیت بر اساس نوع فعالیت میزبان حقوقی انجام میگیرد.
- هزینه ویزای تجاری نسبت به ویزای توریسی بالاتر خواهد بود

C روادید نوع زیارتی

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای زیارتی ایران که با تایپ C شناخته میشود برای میهمانان مسلمانی مناسب است که به جهت زیارت و دیدن اماکن مذهبی به ایران سفر میکنند، این ویزا تنها زمانی به مسافر ارائه میشود که حتما مسلمان باشد و اگر دین دیگری داشته باشن نمیتواند حتی برای دیدن اماکن مذهبی از ویزای زیارتی ایران استفاده کند. درخواست و دریافت ویزای زیارتی ایران پیچیدگی خاصی ندارد و میهمان میتواند به راحتی این ویزا را دریافت کند.

نکات مهم ویزای زیارتی ایران

- شخص درخواست کنند حتما باید مسلمان باشد
- فرودگاه ورودی باید فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد باشد
- این ویزا با تکرار امکان مولتی شدن ندارد

E روادید نوع تحصیلی

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای تحصیلی ایران که با تایپ E شناخته میشود برای طلبه های دینی، دانش آموزان و دانشجوها صادر میشود، میهمان برای دریافت این ویزا نیاز دارد در موسسه آموزشی ثبت نام انجام دهد، پس از آن از موسسه نامه ای دریافت کند که در این نامه اعلام شده باشد میهمان قصد گذراندن دوره آموزشی را دارد و با توجه به رشته و مقطع آموزشی به سازمان یا وزارت خانه مربوطه مراجعه کرده و از واحد بین الملل آن سازمان یا وزارت نامه دیگری دریافت کند، این نامه ها قسمتی از مدارک لازم برای ارسال درخواست ویزای تحصیلی ایران است. اصولا واحد های بین الملل این سازمانها و وزارت خانه ها دسترسی برای ارسال درخواست ویزا نیز دارند که میهمان میتواند درخواست خود را از طریق آنها ارسال کند، اما زمانبری بیشتری هم خواهد داشت. ویزا تحصیلی تنها تا پایان دوره آموزشی معتبر می باشد و بعد از آن میهمان باید به کشور خود بازگردد.

نکات مهم ویزای تحصیلی ایران

- حتما قبل از انجا ثبت نام در موسسه های آموزشی از آنها جویا شوید که نامه در سربرگ مجموعه به جهت دریافت ویزای تحصیلی به شما ارائه میدهند یا خیر، برخی موسسات این اقدامات را انجام نمیدهند.
- طلاب برای گذراندن آموزش های دینی مورد استقبال قرار میگیرند و به راحتی ویزای تحصیلی دریافت میکنند.
- برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید مدارک سطح قبلی تحصیلات خود را ارائه کنید.
- مدت ویزای شما به مدت زمان برگزاری دوره آموزشی بستگی دارد و امکان تمدید دارد.

F روادید نوع حق کار

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای کار ایران که با تایپ F شناخته میشود برای میهمانانی مناسب است که برای کار به ایران می آیند، در برخی موارد به اشتباه این ویزا با ویزای تجاری یکسان تلقی میشود، در حالی که شرایط و کاربرد کاملا متفاوتی دارند. در صورتی که تبعه ای برای استخدام در شرکتی در ایران اقدام کند واحد امور اشتغال اتباع خارجی وزارت کار مدارک شرکت و تبعه مذکور را بررسی خواهد کرد، و نتیجه بررسی وزارت کار به وزارت امور خارجه ارسال شده تا وزارت خارجه برای ارائه ویزای کار دستور نهایی را صادر کند.

نکات مهم ویزای کار ایران

- شرکتی که تمایل به اسختدام نیروی خارجی برای کار خود دارد باید چندین بار آگهی استخدام داده باشد و در صورتی که نیروی کاری در آن زمینه و یا با آن تخصص پیدا نشود میتواند نیروی خارجی استخدام کند.
- ویزای کاری ایران در مدت های 6 ماهه و یکساله صادر میگردد. دریافت میکنند.
- اعضای خانواده شخص شاغل در ایران به راحتی میتوانند برای زندگی به ایران بیایند
- شرکت باید مالیاتی را به جهت استخدام نیروی خارجی به دولت بپردازد.
- ویزای کار برای ورود و خروج محدودیت ندارد.
شرکتهای بین المللی که در ایران شعبه دارند به راحتی میتوانند برای پرسنل خود که تبعه خارجی هستند ویزای کاری ایران را دریافت کنند.

G روادید نوع عبور

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای ترانزیت ایران یا همان ویزای عبور که با تایپ G شناخته می شود برای تمام کسانی صادر میشود که کشور سومی مقصد آنهاست و فقط کشور ایران قسمتی از مسیر عبوری آنهاست، رانندگان وسایل نقلیه، خلبانان و مهمانداران، کاپیتانهای کشتی و خدمه کشتی، باید برای عبور از ایران ویزای ترانزیت ایران را دریافت کنند.

نکات مهم ویزای ترانزیت ایران

- اتباع درخواست دهنده ویزای ترانزیت باید حتما از کشور مقصد ویزای معتبر داشته باشند.
- ویزای ترانزیت نهایت با تایم 7 روزه صادر میشود
- برنامه سفر و مسیرهای مد نظر عبوری برای درخواست این ویزا باید ارائه شود.
- برای نوع وسیله نقلیه باید از طرف پلیس جواز عبور صادر گردد.

H روادید نوع مطبوعاتی

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای مطبوعاتی ایران که با تایپ H شناخته میشود فقط مختص افراد شاغل در حوزه رسانه صادر میگردد، تمامی گویندگان، خبرنگاران، عکاسان باید حتما با ویزای مطبوعاتی به ایران ورود کنند، در صورتی که برا تهیه گزارش یا انجام مصاحبه ای به ایران می آیند حتما باید از قبل برای ویزای خود اقدام کرده باشند. این افراد حتی برای سفر توریستی به ایران باید قبل از سفر ویزا دریافت کنند زیرا ممکن است ویزای توریستی به آنها ندهند و لازم باشد ویزای مطبوعاتی دریافت کنند.

نکات مهم ویزای مطبوعاتی ایران

- مهمترین نکته این است که اتباع شاغل در زمینه رسانه حتما قبل از ورود به ایران درخواست کد تایید ویزا دهند تا از دریافت ویزا مطمعن شوند که اگر در مواردی لازم بود نوع ویزای خود را تغییر دهند و در کشور ایران دچار مشکل نشوند.

I روادید نوع سرمایه گذاری

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای سرمایه گذاری ایران که با تایپ I شناخته میشود، مختص اتباع خارجی است که برای سرمایه گذاری به ایران سفر میکنند، مبلغ سرمایه گذاری و نوع سرمایه گذاری باید مشخص باشد و ضمنا برای اخذ این ویزا باید از سازمان سرمایه گذاری کشور نامه دریافت شود، سرمایه گذار میتواند برای شناخت موقعیت های سرمایه گذاری در ابتدا از ویزاهای توریستی یا تجاری استفاده کند.

M روادید نوع خانواده

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای خانواده ایران که با تایپ M شناخته میشود برای خانم هایی است که با اتباع خارجی ازدواج کرده اند و تمایل دارند با همسر خود یا فرزندانشان به ایران سفر کنند.

نکات مهم ویزای خانواده ایران

- کسانی که هنوز در ایران ثبت ازدواج انجام نداده اند نمی توانند از ویزای خانواده برای همسر یا فرزندانشان استفاده کنند و باید از ویزای اقوام استفاده کنند.

T روادید درمانی ایران

چه کسانی باید این روادید را دریافت کنند؟

ویزای درمانی ایران که با تایپ T شناخته میشود برای آن دسته از میهمانانی در نظر گرفته شده است که برای استفاده از خدمات درمانی به ایران تشریف می آورند، اعتبار این ویزا بر اساس مدت زمان درمان بیمار صادر میشود و باید از طرف پزشک یا مجموعه درمانی برای بیمار نامه ای صادر گردد و نوع بیماری و مدت زمان درمان در آن ذکر گردد.

نکات مهم ویزای درمانی ایران

- قبل از اخذ ویزای درمانی باید بیمار با پزشک یا مجموعه درمانی ارتباط برقرار کرده و مدارک پزشکی لازم را به جهت دریافت نامه ارائه دهد.
- میهمان میتواند قبل از دریافت ویزای درمانی، از ویزای توریستی ایران برای داشتن ویزیت با پزشک مورد نظر استفاده کند.

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران

پرتال ویزای ایران سامانه ای برای اخذ راحت و سریع ویزای ایران می باشد که کاربران میتوانند در آن عضو شده و تمام مراحل ویزای خود را آنلاین بررسی کنند، در این بین هزینه پایین خدمات، کیفیت و سرعت بالای ارائه ویزا ما را مورد اعتماد عزیزان زیادی قرار داده است

درخواست ویزای ایران